Trendyol Ürün Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde e-ticarete olan ilginin artması ile beraber başta Trendyol olmak üzere bir çok pazaryerinde satış yapan firmaların ihtiyaç duyduğu en önemli pazarlama aracı kaliteli stüdyo ürün fotoğrafı olmuştur.

Profesyonel ve kaliteli ürün fotoğraf çekimi ile Trendyol’da satışlarınızı %85 oranında arttırabilirsiniz.

Trendyol’da daha çok satış yapmak için dijital pazarlama araçlarını çok iyi kullanmak gerekmektedir. Trendyol’da satışlarınızı arttırmanın ilk önceliği profesyonel ürün çekimi yaptırmaktan geçmektedir. Mankenli ürün çekimi ve modelli ürün çekimi rakiplerinizin önüne geçerek satış dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz.

E-Ticaret yapan markalar pazarlama çalışmalarını yaparken belirli bir strateji belirlemeleri gerekmektedir. Bu strateji belirlendikten sonra hedef kitleye en hızlı şekilde ulaşabilmek için yine belirledikleri stratejiye göre çeşitli görsel çalışmaları yaptırmak durumunda kalırlar.

İnternette satış yapmak için yalnızca fotoğraf veya video çektirmeniz hiç bir şey ifade etmemektedir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi belirli bir stratejiye ihtiyaç duyulmaktadır. Yani, sizinle aynı sektörde ürün satan rakiplerinizden farklı ve bir planlama ile yola çıkılmalıdır. Rakiplerinizle aynı içeriği üretmek sizi daha başarılı kılmayacaktır. Bu anlamda farklılaşmak gerekmektedir.

Yalnızca ürün fotoğrafı çekmek yeterli değildir. Aslında önemli olan ürün satışı yaptıracak e-ticaret ürün çekimi ve ürün video çekimidir. Yani özetle “ürün fotoğrafı çektik bitti” mantığı yanlıştır.

Trendyol’da ve diğer mecralarda satış yapmak için ihtiyacınız olan esas şey reklam fotoğraflarıdır. Yani profesyonel bir ekip ve ekipmanlarla, sizin kampanya stratejinize uygun yapılan profesyonel ürün fotoğraf çekimlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Trendyol Ürün Fotoğraf Çekimi Yapan Firmalar

Günümüzde e-ticaretin büyümesi ile beraber ürün fotoğraf çekimlerine çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu anlamda artan bu ihtiyaç doğrultusunda bir çok fotoğrafçı markalar için ürün çekimi yapmaktadır.

Burada markaların özellikle dikkat etmesi gereken en önemli şey, yukarıda da bahsettiğimiz gibi belirli bir stratejiye uygun profesyonel ürün çekimlerinin yapılması olmaktadır. Bu anlamda profesyonel ekip ve ekipmanlarla hizmet veren profesyonel stüdyoların tercih edilmesi gerekmektedir.

Biz DMR STÜDYO ekibi olarak alanında uzman ekibimiz ve son teknoloji çekim ekipmanlarımızla birlikte profesyonel markalara profesyonel ürün çekimi hizmeti sunmaktayız.

 

Profesyonel Ürün Çekimi için hemen teklif alabilirsiniz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir